FT-897, microHAM USB a MixW2 - to všechno dohromady

Autor: Jirka, OK2SJI <ok2sji(at)qth.cz>, Téma: Zařízení, Vydáno dne: 28. 01. 2007

Minulý rok jsem dostal od OK2JOW prosté zadání: "tož spáři ňák všecky tyto hadrvárové a softvárové věci, aby fungovaly dohromady". Tak jsem si vzal všechno to haraburdí domů.

Protože na QTH v Chocni pobývám prakticky jen o víkendu, ubalil jsem velký baťoh a přitáhl to všechno do svého potablu v Příbrami. Po večerech se mi pak podařilo postupně celou sestavičku zapojit a rozchodit. Není to tak těžké, pokud se dokážete vytrovnat s některými záludnostmi MixW2. Pokud například zjistíte, že nemůžete ladit RTTY standardním kliknutím myšáka nezoufejte a zašktrněte volbu AFSK in place of FSK a bude to v pohodě. Takových různých vychytávek potřebujete víc.

"Hurá hurá, už je to uděláno!", radoval jsem se a půjčil Jirkovi (OK1RW) eftéčko na zátěžový, provozní test. A jako "správné machr" jsem si neudělal zálohu dat a nenapsal, jak jsem to vlastně celý slepil. Dobře mi tak. Jirka dal transcieveru pěkně pokouřit a jeho změny filtrů a řádění na pásmech mě donutilo resetovat CPU zařízení. Ne, že by to Jirka pokazil, ale udělal všechno pro to, aby se mu to podařilo. Prošťoural kde jakou skrytou volbu TRX, vyměnil filtr, přehřál rig a já nevím co ještě. FTéčko to přežilo, moje nastavení meníčka však bylo nenávratně v háji. Než abych se prokousával změnami nastavení rozhodl jsem se proto, vyřešit vše dvojhmatem HOME + POWER. A podařilo se. S chutí jsem se vrhnul do skládání komponent pro DIGI. ... jak to krucinál vlastně bylo?....kampak vedl tendle drát?....bylo todle okýnko zaškrtnuté?...na co jsem to určitě neměl zapomenout? No, dalo mi to spoustu přemýšlení a fůru zbytečné práce. Když se mi, i přes houževnatý odpor mozku, dílo podařilo, projel jsem si celý základní proces ještě jednou, sejmul klíčové obrazovky a uložil je do souboru "Kdyby náhodou.doc". Už se mi párkrát hodil, tak jestli chcete, stáhněte si ho, mrkněte na něj a třeba vám pomůže vyřešit některé záhady zapojení digi módů. Přeji vám hodně úspěchů a těším se na QSO s vámi někde na pásmu.

73 - Jirka (OK2SJI, OK5A)