Radioklub OK1KNG
OK Město Příbram

Dnešní datum: 17. 05. 2021   | Hlavní stránka | Členové RK | Fotogalerie | Download | Bazárek | Ankety | Odkazy | Kniha návštěv | Fórum | Rozšířené vyhledávání |  
  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Členové RK
Fotogalerie
Download
Bazárek
Ankety
Odkazy

Kniha návštěv
Fórum
Rozšířené vyhledávání

  Rubrikykulatý roh
mínus Aktuální závody (5)
mínus Bastlení (28)
plus Contesting (50)
mínus Informace (10)
mínus Konstrukce (17)
mínus Zajímavosti (7)
mínus Zařízení (5)

  Novinkykulatý roh

11.09.2017: Den Rekordů 2017
Je za námi, jak se nám vedlo v Low Power kategorii naleznete na serveru VKVZavody.moravany.com - dovolíme si podotknout, že pouze s jedním anténním systémem a 100W PA Hi!


  Nejčtenější článkykulatý roh

Neexistují vhodná data!


  Přístupykulatý roh  Informacekulatý roh
Radioklub OK1KNG
Hornická 148
Březové Hory
261 01 Příbram VI
info(at)ok1kng.netcontrol.cz
© 2009, OK1DB

Zařízení

* YAESU FT - 817ND

Vydáno dne 23. 01. 2006 (3195 přečtení)

FT817 Něco o tomto multifunkčním širokopásmovém kapesním generátoru.V únoru 2005 jsem po prodeji všech už jen minimálně používaných zařízení získal dostatek korunek, abych si tuto hračku mohl koupit. Samozřejmě jsem zvolil nejlevnější možnost v té době a nakoupil jsem u GESu na Krkavci. Musím říci, že nákup proběhl skvěle - dopoledne jsem rádio objednal a odpoledne si pro něj už jel. Velmi profesionálně mě přijal Pavel, OK1AXX, nabídl kávu, během popíjení mi FTéčko proměřil na testeru radiostanic Rohde-Schwarz, seznámil mě se zárukou, s přiloženými dokumenty, s ovládáním - zkrátka, máte pocit, že ne zrovna malé peníze, které se přesunují od vás k prodejci, tečou správným směrem. FTéčku, potažmo výrobci, bych vytkl jednu jedinou věc - naprosto otřesný lak kovových částí trxu. Má zvláštní hrubý povrch, na kterém se skvěle drží prach potažmo jiné nečistoty. Pokud rádio otřete bavlněným hadrem, hadr se obrousí a zůstávají po něm na laku stopy. Jinak jde o krásnou hračku, kterou lze vzít kamkoliv. Velká mobilita je největší devizou rádia.

Zkušenosti cca po roce provozu

FT817 vlastním necelý rok. Za tuto dobu jsem s ním navázal několik stovek QSO, ať už v závodě či jen tak, na KV i na VKV. FT817 se mnou byla na horách, pod stanem, na šachtě a místy i ve vodě. Někdy sloužila opravdu jen jako tupý generátor nosné. Posloužila také jako MF k transvertoru na 23 cm. Její ohromná přednost je jasná a zmíněná výše. Teď několik nedostatků, vcelku bezvýznamných mínusů:

1) Vadné akumulátory po necelém roce provozu a to oba dva, které jsem k FT817 měl. Používal jsem je rád a často, nabíjel jsem pouze v rádiu. Asi je proud pro Ni-MH akumulátory i na 2.5 W příliš velký ...

2) Nevalné vlastnosti přijímače, speciálně na 160, 80 a 40 m. Nedostatečná odolnost vůči průniku AM stanic, nedostatečná odolnost proti silným signálů. Nepomáhá ani přídavný filtr InRAD 300 Hz. Pomáhá rádio maximálně otupit (zapnout IPO a ATT) a poslouchat přes L nebo PI článek nebo přes nějaký RX preselektor.

3) Velký, až nepříjemně silný šum NF části, což vadí při provozu na sluchátka.

4) Nepřirozený "obdélníkový" příposlech CW.

5) Zejména v závodech mi chybí možnost z jednoho menu ovládat VFO A/B a zároveň zapínat nebo vypínat CW filtr.

6) Malá citlivost RX na 144 a 432 MHz - bez předzesilovače bych RX označil až za nepoužitelný, zvláště na 432 MHz. S FT817 jsme odjeli v OK1KNG UHF contest 2005, s předzesilovačem sice rádio už slyší dobře, ale zase silné stanice dělají s neodolným vstupním dílem FT817 psí kusy. Uznávám, byl extrémní případ, závodit s FT817 na VKV na exponované kótě chce dostatek osobní odvahy a silné nervy, hi.

Musím podotknout, že mi dalo docela práci, najít nějaké vady na kráse FT817. Je to spolehlivé kompaktní zařízení, nabízející mnoho muziky za málo peněz - vždyť v současné době (leden 2006) stojí nové 16500! Pro účel, k jakému bylo rádio vyrobeno, je maximálně vyhovující. Užiijí si s ním zábavu závodníci, bastlíři a snad i DXmani. Pokud o této hračce uvažujete, nezbývá, než doporučit ...

[Akt. známka: 2,50] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Jirka, OK1ZAD | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Přihlašeníkulatý roh
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Sponzořikulatý roh
Hledáme sponzora, který by byl ochoten podporovat finančně nebo materiálně aktivity příbramského radioklubu OK1KNG. Více informací na info(at)ok1kng.netcontrol.cz. Za nabídky předem děkujeme! Členové OK1KNG.

  Fotogaleriekulatý roh
u volantu OK1AME
u volantu OK1AME
zobrazení: 32598
známka: 2.00

  Počasí v ČRkulatý roh

Jakékoli přebírání, kopírování, šíření či jiné užití obsahu je možné pouze s uvedením zdroje, v případě příspěvků s uvedením autora společně s URL na tento web! Děkujeme. Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.