Radioklub OK1KNG
OK Město Příbram

Dnešní datum: 17. 05. 2021   | Hlavní stránka | Členové RK | Fotogalerie | Download | Bazárek | Ankety | Odkazy | Kniha návštěv | Fórum | Rozšířené vyhledávání |  
  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Členové RK
Fotogalerie
Download
Bazárek
Ankety
Odkazy

Kniha návštěv
Fórum
Rozšířené vyhledávání

  Rubrikykulatý roh
mínus Aktuální závody (5)
mínus Bastlení (28)
plus Contesting (50)
mínus Informace (10)
mínus Konstrukce (17)
mínus Zajímavosti (7)
mínus Zařízení (5)

  Novinkykulatý roh

11.09.2017: Den Rekordů 2017
Je za námi, jak se nám vedlo v Low Power kategorii naleznete na serveru VKVZavody.moravany.com - dovolíme si podotknout, že pouze s jedním anténním systémem a 100W PA Hi!


  Nejčtenější článkykulatý roh

Neexistují vhodná data!


  Přístupykulatý roh  Informacekulatý roh
Radioklub OK1KNG
Hornická 148
Březové Hory
261 01 Příbram VI
info(at)ok1kng.netcontrol.cz
© 2009, OK1DB

Zajímavosti

* MŮJ ŽIVOT S RADIOAMATÉREM

Vydáno dne 16. 08. 2006 (1840 přečtení)

Zpověď fanynky OK1KNG.

ZAČÁTEK

Byl slunečný letní den a stalo se to. Poznala jsem mladé, nedokonale oblečené, tudíž zcela neodolatelné stvoření se zánovním vozem, ze kterého se vyklubal radioamatér. První zmínka o tomto druhu jeho nemoci přišla až po několikatýdenní a již plně rozvinuté známosti s DPB. Jelikož nejsem schopna ani vyměnit bez úrazu žárovku lampičky, všechny následky této zákeřné choroby, které se mi snažil vysvětlit, jsem raději snášela mlčky a přikyvováním.

NEVYLÉČITELNÁ NEMOC

Pak se stalo ovšem něco mimořádného. To jsem již směla překročit nejen práh domu budoucího tchána, ale i práh oné honosné nedobytné místnosti - malého vysílacího centra. Mírně poučena o důvodech a následcích toho, proč být radioamatérem, jsem z úst milované osoby vyslechla uši drásající jazykolam „Oskar Kilo Van Delta Papa Bravo“, který pronesl do malé černé věci, kterou přidržoval ve své vzrušením třesoucí se ruce. Poprvé v životě jsem odněkud chtěla utéci, aby mě nelapili Chocholouškovi drábi, kteří byli již určitě na cestě. Já jsem ale z již neznámých příčin Neutekla a to byl okamžik, který asi rozhodl, že jsem už několik let paní Davidovo, Petrovo a Boženy.

NENÍ JEDINÝ POSTIŽENÝ

Ovšem další události byly mnohem krizovější a i když je dnes beru s nadhledem, tenkrát to tedy byla pro věci neznalou osobu ženského pohlaví síla. První veliký boom nastal v okamžiku, kdy jsem poprvé vyslechla VKV rozhovor o tom, že pokud si DPB vezme mě - tj. ŽENU, okamžitě se z choroby radioamatérství stane obyčejná nemoc manželství. Jak mně neznámý hlas z přístroje rozlítil a vystrašil zároveň si těžko dovedete představit, to se v jednom krve nedořeže. Pak jsem byla hozena do stejně studené vody. Na návštěvu přijeli 3 takto postižené exempláře pacientů. Mluvili shodným nesrozumitelným jazykem jako DPB, vypadali stejně neupraveně, stejně nespolečensky a báli se mi, tenkrát poprvé, dát pusu (dnes dva z těchto tří s tím nemají už žádné problémy). Zachránila mě má nynější švagrová, u které se nečekaně projevilo velké fyzické nadání a odtáhla mě do temného kouta. Jediným pozitivem tohoto večera se stalo zjištění, že touto nemocí není DPB ohrožen jako jediný.

LÉČBA

Po čase jsem neodolala touze být osobní, možná celoživotní léčitelkou DPBáka, a tak začal užívat moje přírodní medikamenty dle předepsaného receptu před 7 lety. S mojí (finanční) injekcí si nejdříve pořídil KV rádio značky ICOM, později lepšího Kenwooda a předloni pod stromečkem našel Yeasu FT-817, aby mu nebylo na kopci beze mě smutno.

DNES

Před téměř šesti lety naštěstí jeho choroba na malý okamžik ustoupila a podařilo se mu na základě toho nasadit mi do hlavy jiného brouka než je sledování jeho činnosti ve vysílacím středisku - narodilo se nám DPBátko. Dnes jsem tedy jako ostatní ženy radioamatérů? jen připravovaná postupně o finance menšího i většího rozsahu na nezbytné a mně neznámé součástky, antény a příslušenství. Ty navíc obstarávám já osobně v obchodech, kterým bych se jinak obloukem vyhnula a to nejen pro DPB (dnes již IC), ale i pro jednoho z členů klubu KNG, pro ZAD (dnes již RW), který naši domácnost navštěvuje a pomáhá mi nejen s dlouhodobou léčbou DPB, ale i s konzumací a degustací lihovin místního (zejména božkovského) i moravského (zejména ovocného) charakteru.

ZÁVĚREM

Jsem obyčejná žena neobyčejného radioamatéra - jsem lékařkou jeho nemoci, jsem provianťákem jeho závodů, jsem jeho obchodním zástupcem, jsem chůvou jeho potomka, jsem kamarádkou jeho spolupacientů, jsem uklízečkou jeho nepořádku, duše i těla a jsem (zatím?) ………….. ŠŤASTNÁ.


[Akt. známka: 1,34] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: -PH- | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Přihlašeníkulatý roh
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Sponzořikulatý roh
Hledáme sponzora, který by byl ochoten podporovat finančně nebo materiálně aktivity příbramského radioklubu OK1KNG. Více informací na info(at)ok1kng.netcontrol.cz. Za nabídky předem děkujeme! Členové OK1KNG.

  Fotogaleriekulatý roh
antény v akci
antény v akci
zobrazení: 1256
známka: 1.00

  Počasí v ČRkulatý roh

Jakékoli přebírání, kopírování, šíření či jiné užití obsahu je možné pouze s uvedením zdroje, v případě příspěvků s uvedením autora společně s URL na tento web! Děkujeme. Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.